Snart er det VM i skiskyting
817 Views

Snart er det VM i skiskyting

Mars 04, 2019
Skrevet av:

Kristin Roset

Programmet for VM i skiskyting i Östersund fra 7.-17 mars

Slik gjennomføres skiskytter-VM i Östersund, Sverige 7.-17 mars:

Torsdag 7. mars:

Blandet stafett, 2 x 6 km og 2 x 7,5 km 16.30.

Lørdag 9. mars:

Sprint, 7,5 km kvinner 13.15, 10 km menn 16.30.

Søndag 10. mars:

Jaktstart, 10 km kvinner 13.45, 12,5 km menn 16.30.

Tirsdag 12. mars:

Normaldistanse, 15 km kvinner 15.30.

Onsdag 13. mars:

Normaldistanse, 20 km menn 15.30.

Torsdag 14. mars:

Single blandet stafett 17.00.

Lørdag 16. mars:

Stafett, 4 x 6 km kvinner 13.15 og 4 x 7,5 km menn 16.30.

Søndag 17. mars:

Fellesstart, 12,5 km kvinner 13.15, 15 km menn 16.00.

(©NTB)

 


Marte Olsbu:
Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB scanpix

 

Fakta om skiskytter-VM 2017

Slik gikk det sist under skiskytter-VM i Hochfilzen, Østerrike 2017:

Menn:
Sprint, 10 km:

Gull: Benedikt Doll, Tyskland,

sølv: Johannes Thingnes Bø, Norge,

bronse: Martin Fourcade, Frankrike.

Øvrige norske: 8) Ole Einar Bjørndalen, 14) Tarjei Bø, 36) Emil Hegle Svendsen.

Jaktstart, 12,5 km:

Gull: Martin Fourcade, Frankrike,

sølv: Johannes Thingnes Bø,

bronse: Ole Einar Bjørndalen, Norge.

Øvrige norske: 9) Tarjei Bø. Emil Hegle Svendsen startet ikke.

Fellesstart, 15 km:

Gull: Simon Schempp, Tyskland,

sølv: Johannes Thingnes Bø, Norge,

bronse: Simon Eder, Østerrike.

Øvrige norske: 14) Tarjei Bø, 23) Ole Einar Bjørndalen, 28) Emil Hegle Svendsen.

Normaldistanse, 20 km:

Gull: Lowell Bailey, USA,

sølv: Ondrej Moravec, Tsjekkia,

bronse: Martin Fourcade, Frankrike.

De norske: 8) Johannes Thingnes Bø, 9) Lars Helge Birkeland, 27) Emil Hegle Svendsen, 47) Ole Einar Bjørndalen.

Stafett, 4 x 7,5 km:

Gull: Russland (Aleksej Volkov, Maxim Tsvetkov, Anton Babikov, Anton Sjipulin),

sølv: Frankrike (Jean-Guillaume Beatrix, Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux, Martin Fourcade),

bronse: Østerrike (Daniel Mesotitsch, Julian Eberhard, Simon Eder, Daniel Landertinger,

…. 8) Norge (Ole Einar Bjørndalen, Emil Hegle Svendsen, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø).

Kvinner:
Sprint, 7,5 km:

Gull: Gabriela Koukalová, Tsjekkia,

sølv: Laura Dahlmeier, Tyskland,

bronse: Anaïs Chevalier, Frankrike.

De norske: 3) Tiril Eckhoff, 45) Kaia Wøien Nicolaisen, 54) Marte Olsbu, 58) Hilde Fenne, 72) Fanny Horn Birkeland.

Jaktstart, 10 km:

Gull: Laura Dahlmeier, Tyskland,

sølv: Darja Domratsjeva, Hviterussland 0.11,6 min. bak (0),

bronse: Gabriela Koukalová, Tsjekkia,

De norske: 16) Marte Olsbu, 21) Kaia Wøien Nicolaisen, 30) Tiril Eckhoff, 55) Hilde Fenne.

Fellesstart, 12,5 km:

Gull: Laura Dahlmeier, Tyskland,

sølv: Susan Dunklee, USA,

bronse: Kaisa Mäkäräinen, Finland,

De norske: 12) Tiril Eckhoff, 29) Marte Olsbu.

Normaldistanse, 15 km:

Gull: Laura Dahlmeier, Tyskland,

sølv: Gabriela Koukalova, Tsjekkia,

bronse: Alexia Runggaldier, Italia.

De norske: 39) Tiril Eckhoff, 47) Kaia Wøien Nicolaisen, 58) Marte Olsbu, 63) Fanny Horn Birkeland.

Stafett 4 x 6 km:

Gull: Tyskland (Vanessa Hinz, Maren Hammerschmidt, Franziska Hildebrand, Laura Dahlmeier),

sølv: Ukraina (Irina Varvijnets, Julija Dzjyma, Anastasija Merkusjina, Olena Pidrusjna),

bronse: Frankrike (Anais Chevalier, Celia Aymonier, Justine Braisaz , Marie Dorin Habert),

…11) Norge (Kaia Wøien Nicolaisen, Hilde Fenne, Tiril Eckhoff, Marte Olsbu).

Blandet stafett, 2 x 6 km og 2 x 7,5:

Gull: Tyskland (Vanessa Hinz, Laura Dahlmeier, Arnd Peiffer, Simon Schempp),

sølv: Frankrike (Anaïs Chevalier, Marie Dorin Habert, Quentin Fillon Maillet, Martin Fourcade),

bronse: Russland (Olga Podtsjufarova, Tatjana Akimova, Aleksandr Loginov, Anton Sjipulin),

…. 8) Norge 0.46,2 (Marte Olsbu, Tiril Eckhoff, Johannes Thingnes Bø, Emil Hegle Svendsen).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Følg oss på sosiale medier

ABONNER PÅ NYHETSBREVET

For å se hvordan vi bruker din informasjon, ta en titt på vår Privacy policy