| Presidenten gjenvalgt i Norges mest attraktive vinteridrett |
| Skrevet av Allan Aabech |
| lørdag 05. juni 2010 15:59 |
|
FORTSETTER: Tore Bøygard ble gjenvalgt som president i Norges Skiskytterforbund. Her med generalsekretøær Rakel Rautun under en pause i tingforhandlingene. Foto: Allan Aabech. Alle ble valgt enstemmig. Slik endte valgene: President: Tore Bøygard (gjv)
Styremedlemmer: Axel Krogvik (gjv), Jarle Tvinnereim (gjv), Bente Leiråmo (ny) og Terje Borsheim (ny). Varamedlemmer: Ingrid Lien Johnsen (ny) og Eva Lillebakken (ny). Skiskytterpresidenten takket for tilliten og roste tinget for sine konstruktive og flotte innspill. Han presiserte følgende: - Det skal være korte kommandolinjer i norsk skiskyting. Det er bare å ta direkte kontakt. Jeg er glad for at dere er opptatt av sporten, klubbene og kretsene. Det ligger godhet bak det dere kommer med. Neste periode blir ganske utfordrende for det nye styret, og vi har selv utfordret oss med den nye handlingsplanen. |

Skiskyttertinget vedtok enstemmig lørdag forslaget til ny langtidsplan 2010-2014 uten større debatt. Et punkt som skapte litt morsom ordveksling var ordlyden om at alle i organisasjonen skal strekke seg etter visjonen ”Skiskyting – den mest attraktive vinteridretten!”. Et benkeforslag som ni av 42 tingdelegater gikk forvar at skiskyting skulle være den mest attraktive idretten i Norge. Tore Bøygard ble gjenvalgt som president ved akklamasjon.